Російська авіація завдала бомбових ударів по Пальмірі

Російські військові літаки завдали бомбових ударів у районі стародавнього міста Пальміра.

Про це повідомляє ВВС.

Дану інформацію підтверджує Сирійський центр моніторингу дотримання прав людини, що базується в Лондоні.

За словами активістів, штурмовики завдали удару по пагорбу на західній околиці Пальміри, на якому розташована реконструйована ісламська фортеця XIII сторіччя.

Загалом було здійснено щонайменше вісім авіаударів. Наразі важко оцінити збитки від атак, оскільки авіанальоти тривають.

Раніше про удари російських літаків по місту Пальміра повідомляв Reuters із посиланням на державне сирійське телебачення.

Руїни стародавньої Пальміри - один із шести об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Сирії. Місто було розташоване у пальмовій оазі (арамейська назва Тадмор - "місто пальм") в пустелі на караванному шляху. Відоме з ІІ тисячоліття до нашої ери.

В ІІ сторіччі нашої ери захоплена Римом, у ІІІ cторіччі отримала статус колонії (міського поселення громадян Риму). Збудований у часи Римської імперії архітектурний комплекс Пальміри називали перлиною в колекції Світової спадщини в Сирії.

У травні 2015 року історичний заповідник захопила "Ісламська держава Іраку та Леванту" (ІДІЛ), терористи якої теж підривали пам'ятки Пальміри.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.