В Чернівцях відкрилася виставка "Народна війна 1917-32 років"

У Чернівцях відкрилася виставка "Народна війна 1917-1932", присвячена національно-визвольній боротьбі українського народу в ХХ столітті.

Про це повідомляє Від і до із посиланням на прес-службу міської ради.

Над створенням виставки працювали Київська міська організація Всеукраїнського Товариства "Меморіал" ім. Стуса, автор та керівник проекту Роман Круцик, науковці Київського національного університету ім. Шевченка, Громадянського інститут історичної пам`яті, науковці та працівники архівів СБУ.

"У експозиції виставки висвітлюється історія Української Народної Республіки – Центральної Ради, Гетьманату, Директорії, окупація України російськими більшовиками, злочини ЧК, більшовицькі грабежі, нищення духовності", - зазначають організатори.

При створенні експозиції використано матеріали державних та галузевих архівів СБУ 18 областей України.

Всього опрацьовано 238 фондів та 1325 справ. Використано понад 300 фотознімків з Центрального державного кінофотоархіву України ім. Г.С. Пшеничного та інших архівних установ.

В експозиції подається ряд досі невідомих архівних документів.

Виставка триватиме у Центрі культури "Вернісаж" до 15 листопада.

ФОТО з виставки "Народна війна" дивіться у розділі "Артефакти"

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.