В Чернівцях відкрилася виставка "Народна війна 1917-32 років"

У Чернівцях відкрилася виставка "Народна війна 1917-1932", присвячена національно-визвольній боротьбі українського народу в ХХ столітті.

Про це повідомляє Від і до із посиланням на прес-службу міської ради.

Над створенням виставки працювали Київська міська організація Всеукраїнського Товариства "Меморіал" ім. Стуса, автор та керівник проекту Роман Круцик, науковці Київського національного університету ім. Шевченка, Громадянського інститут історичної пам`яті, науковці та працівники архівів СБУ.

"У експозиції виставки висвітлюється історія Української Народної Республіки – Центральної Ради, Гетьманату, Директорії, окупація України російськими більшовиками, злочини ЧК, більшовицькі грабежі, нищення духовності", - зазначають організатори.

При створенні експозиції використано матеріали державних та галузевих архівів СБУ 18 областей України.

Всього опрацьовано 238 фондів та 1325 справ. Використано понад 300 фотознімків з Центрального державного кінофотоархіву України ім. Г.С. Пшеничного та інших архівних установ.

В експозиції подається ряд досі невідомих архівних документів.

Виставка триватиме у Центрі культури "Вернісаж" до 15 листопада.

ФОТО з виставки "Народна війна" дивіться у розділі "Артефакти"

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.