Курдською армією в Іраку командує Сталін. ФОТО

В інтернеті поширюється фото одного з командирів курдського військового формування Іракського Курдистану "пешмерга" ("ті, що дивляться в обличчя смерті") Хусейна Язданпані.

Воєначальник дуже нагадує радянського диктатора Йосипа Сталіна - можливо, він навіть зумисне культивує такі вуса й шевелюру.

 
 З американським добровольцем

"Курдськими загонами "пешмерга" у війні з Ісламською державою командує Юсуф Сталін", - пожартував один із користувачів.

 

"Пешмерга" — курдські воєнізовані формування в Іракському Курдистані. Назва виникла в середині XX століття як курдський еквівалент ірансько-арабському поняттю "фідаї", яким називали воїнів, які присвятили себе боротьбі за високу ідею.

 

Під час Вересневого повстання в Іраці (1961-1975) загони "пешмерга" були переформовані в регулярні армійські підрозділи, які підпорядковувалися місцевим курдським партіям, переважно соціалістичним.

 

Після прийняття в 2005 році нової іракської конституції "пешмерга" формально вважаються елементом іракських силових структур Іраку, фактично ж підкоряються насамперед уряду Іракського Курдистану.

Інше за темами ГУМОР та СТАЛІН

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР