У Музеї Другої світової - лекція про гібридну війну 1939 року

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні (колишній Музей ВВВ у Києві) відбудеться зустріч з дослідником Карпатської України Олександром Пагірею.

Про це ІП повідомила адміністрація музею.

Зустріч відбудеться у рамках проекту "Музейна платформа історика".

Час і місце заходу: п’ятниця, 16 жовтня 2015 р. 14:00. Головна експозиція Музею.

Тема: "Гібридна війна в Карпатській Україні (1938-1939): паралелі з сучасністю".

Олександр Пагіря - кандидат історичних наук, дослідник історії Закарпаття 30-х років ХХ ст. та історії УПА, автор книжки "Карпатська Січ: військове формування Карпатської України".

В ході зустрічі відбудеться демонстрація уривків із фільму "Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939" та презентація відеоуроку про Карпатську Україну, створеного в рамках кампанії "Альтернативні уроки історії".

Більше матеріалів на тему "Карпатська Україна"

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.