Путін наказав повернути в Росію піонерський рух

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про створення дитячо-юнацької організації "Російський рух школярів", завдання якої будуть "аналогічні піонерському руху, що існував в СРСР".

Про це повідомляє Слон із посиланням на офіційний портал правової інформації РФ.

Як наголошується в документі, організація створюється "з метою вдосконалення державної політики в галузі виховання підростаючого покоління, сприяння формуванню особистості на основі властивої російському суспільству системи цінностей".

Засновником організації від імені Росії є Федеральна агенція у справах молоді, підпорядкована міністерству освіти РФ.

Відповідно до указу, до кінця березня 2016 уряд має визначити список майна, яке передається організації.

Піонерський рух в СРСР існував із 1922 року. Він був створений за зразком скаутського руху в країнах Заходу, але перебував під контролем більшовицької держави. 

"Всесоюзна піонерська організація імені В.І. Леніна" об'єднувала переважно дітей середнього шкільного віку. Відповідно до положення піонерської організації, її метою було "виховання юних борців за справу Комуністичної партії Радянського Союзу".

Дивіться також інші матеріали за темою "СРСР"

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.