B Польщі видали плакат з "польськими" Львовом і Вільнюсом. ФОТО

На плакаті, який рекламує спортивний забіг до дня незалежності Польщі, зобразили карту кордонів країни 1918 року.

Фотографію плакату оприлюднив у Facebook міський голова Львова Андрій Садовий.

На карті зображені так звані "креси всходнє" - землі нинішніх України, Білорусі та Литви, які в міжвоєнний період входили до складу Другої Речі Посполитої.

"Запросив Генерального консула Республіки Польща у Львові для з’ясування офіційної позиції Варшави щодо цього неподобства", - зазначив Садовий.

 

Серед партнерів акції, яка приєднала на своїх рекламних матеріалах Львів та Вільнюс до Польщі, і мерія Варшави, і банк PKO B.P., який працює в Україні, і найпопулярніше польське ЗМІ Gazeta Wyborcza.

"Як би відреагували поляки, якби німці бігали свої марафони з картами Третього Рейху включно з Вроцлавом та Щеціном [міста, які були після війни передані від Німеччині Польщі - ІП]? - написав Садовий. - Чи, може, нам в підручниках з географії включати [до території України] лемківські землі?"

За словами міського голови, організатори марафону у Варшаві поступили або немудро, або з чіткою провокативною метою.

"Дружба дружбою, але таке пропускати категорично не можна, - наголосив мер. - Дуже сподіваюсь, що на рівні МЗС буде хоч якась реакція".

Інші матеріали за темою "Польща"

Інші матеріали за темою "Карти"

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР