Казахи просять українців не називати росіян Ордою

Українців просять не називати російських окупантів "ординцями", бо це ображає казахів.

Відповідне звернення "казашки Альбіни Ахметової" оприлюднено на сайті Алтин Орда.

"Я розумію, емоції зашкалюють і незнання деяких історичних нюансів, - пише Ахметова. - Але прошу вас, шановні українці, перестаньте називати цей набрід, що напав на вас, Ордою, ординцями... До Орди їм ой як далеко. Вони, скоріше, нащадки рабів справжньої Орди".

Автор звернення висловила підтримку боротьбі українців за незалежність від імені руху "Казахська Орда": "Ми, казахи, в День Незалежності України, вийшли на свій страх і ризик до пам'ятника Тараса Шевченка на однойменній вулиці в Алмати, щоб щиро привітати Українців з їх світлим, хоча і гіркуватим, святом".

За словами Ахметової, орда - це "сила, міць, ідея, доблесть, благородство, зрештою".

"Ви щось подібне в овечій зграї, яка на вас напала, помічали? - пише автор. - Наш Президент мешкає в Астані в резиденції під назвою "Ак Орда", тобто "Біла Орда". Є в Казахстані місто Кизил-Орда, тобто, "Червона Орда ", колишня ставка великого, героїчного війська. Представники "елітного підрозділу" десантури Ерефіі до таких вочевидь не належать".

"Навіть татаро-монгольська бойовий клич "хуррра" просто, вибачте, сперли і привласнили, - обурюється Ахметова і просить "не очорняти це поняття ["Орда"]" порівнянням з кремлівськими агресорами.

Також:

"Росія - спадкоємиця Орди" - історик

Янукович правив за законами політичної культури Степу

На Луганщині знайшли ставку хана Золотої Орди

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.