Казахи просять українців не називати росіян Ордою

Українців просять не називати російських окупантів "ординцями", бо це ображає казахів.

Відповідне звернення "казашки Альбіни Ахметової" оприлюднено на сайті Алтин Орда.

"Я розумію, емоції зашкалюють і незнання деяких історичних нюансів, - пише Ахметова. - Але прошу вас, шановні українці, перестаньте називати цей набрід, що напав на вас, Ордою, ординцями... До Орди їм ой як далеко. Вони, скоріше, нащадки рабів справжньої Орди".

Автор звернення висловила підтримку боротьбі українців за незалежність від імені руху "Казахська Орда": "Ми, казахи, в День Незалежності України, вийшли на свій страх і ризик до пам'ятника Тараса Шевченка на однойменній вулиці в Алмати, щоб щиро привітати Українців з їх світлим, хоча і гіркуватим, святом".

За словами Ахметової, орда - це "сила, міць, ідея, доблесть, благородство, зрештою".

"Ви щось подібне в овечій зграї, яка на вас напала, помічали? - пише автор. - Наш Президент мешкає в Астані в резиденції під назвою "Ак Орда", тобто "Біла Орда". Є в Казахстані місто Кизил-Орда, тобто, "Червона Орда ", колишня ставка великого, героїчного війська. Представники "елітного підрозділу" десантури Ерефіі до таких вочевидь не належать".

"Навіть татаро-монгольська бойовий клич "хуррра" просто, вибачте, сперли і привласнили, - обурюється Ахметова і просить "не очорняти це поняття ["Орда"]" порівнянням з кремлівськими агресорами.

Також:

"Росія - спадкоємиця Орди" - історик

Янукович правив за законами політичної культури Степу

На Луганщині знайшли ставку хана Золотої Орди

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.