Казахи просять українців не називати росіян Ордою

Українців просять не називати російських окупантів "ординцями", бо це ображає казахів.

Відповідне звернення "казашки Альбіни Ахметової" оприлюднено на сайті Алтин Орда.

"Я розумію, емоції зашкалюють і незнання деяких історичних нюансів, - пише Ахметова. - Але прошу вас, шановні українці, перестаньте називати цей набрід, що напав на вас, Ордою, ординцями... До Орди їм ой як далеко. Вони, скоріше, нащадки рабів справжньої Орди".

Автор звернення висловила підтримку боротьбі українців за незалежність від імені руху "Казахська Орда": "Ми, казахи, в День Незалежності України, вийшли на свій страх і ризик до пам'ятника Тараса Шевченка на однойменній вулиці в Алмати, щоб щиро привітати Українців з їх світлим, хоча і гіркуватим, святом".

За словами Ахметової, орда - це "сила, міць, ідея, доблесть, благородство, зрештою".

"Ви щось подібне в овечій зграї, яка на вас напала, помічали? - пише автор. - Наш Президент мешкає в Астані в резиденції під назвою "Ак Орда", тобто "Біла Орда". Є в Казахстані місто Кизил-Орда, тобто, "Червона Орда ", колишня ставка великого, героїчного війська. Представники "елітного підрозділу" десантури Ерефіі до таких вочевидь не належать".

"Навіть татаро-монгольська бойовий клич "хуррра" просто, вибачте, сперли і привласнили, - обурюється Ахметова і просить "не очорняти це поняття ["Орда"]" порівнянням з кремлівськими агресорами.

Також:

"Росія - спадкоємиця Орди" - історик

Янукович правив за законами політичної культури Степу

На Луганщині знайшли ставку хана Золотої Орди

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.