Єдиний підручник з історії захистить учнів від "мазохізму" - патріарх Кирил

Єдина концепція шкільного підручника історії допоможе російській молоді перемогти "синдром історичного мазохізму", який виховували у школах в 1990-х роках.

Таку заяву зробив патріарх Московський Кирил, повідомляє ІТАР-ТАСС.

Керівник Російської православної церкви обурився, що в сучасній школі "ми стикаємося з підходом, що не потрібно нічого формувати у дітей, нехай вони потім самі сформують, а сьогодні ми їм запропонуємо різні варіанти".

На думку Кирила, "ми всі пройшли через той час, коли відсутність єдиного підручника історії вплинула на почуття патріотизму людей, спровокувала небезпечні нігілістичні погляди, в тому числі на історію своєї країни".

"Церква взяла активну участь у формуванні концепції підручника історії, - зазначив патріарх. - І багато її пропозицій було враховано".

За словами предстоятеля, російській молоді, на яку "обрушився колосальний новинний потік, що працює на підрив переконань і поглядів", необхідний "збалансований підхід до своєї історії, щоб ми дорожили нею і відмовилися від страшного синдрому мазохізму, коли ми повторюємо чужі стереотипи".

Кирило наголосив, що в російських школах повинна існувати єдина концепція подачі історичного матеріалу учням.

"Не потрібно в школі ідеології в тому вигляді, в якому вона існувала раніше, але ж без ідей неможливо виховати дитину, - заявив голова РПЦ. - Ми повинні відстоювати свої власні цінності, які виростають з нашої духовної, культурної традиції".

Як відомо, однакову для всіх шкіл "канонічну" концепцію викладання історії Росії в середній школі реалізовує "Російське історичне товариство". Його головою є Сєрґєй Наришкін, який до того був головою президентської Комісії з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії.

У червні 2013 року 71% громадян Росії підтримував ідею написання єдиного підручника історії для школи.

Тоді ж повідомлялося, що автори концепції єдиного підручника уникають говорити про сталінські репресії. Постаті лідерів СРСР Йосипа Сталіна, Микити Хрущова та Леоніда Брежнєва планувалося розглядати в контексті реформ. А правління Путіна і Дмітрія Мєдвєдєва визначалося як таке, що принесло "стабільність в економіці та політичній системі".

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.