Путін назвав Геббельса талановитим: "Він домагався свого"

Президент Росії Владімір Путін заявив, що боротиметься з проявами нацизму. При цьому він назвав фашистського міністра пропаганди Йозефа Геббельса талановитою людиною.

Про це він cказав на зустрічі з представниками міжнародних громадських і релігійних організацій, повідомляє УП з посиланням на ІТАР-ТАСС.

Путін подякував "єврейській громаді, громадським організаціям, які активно і мужньо, маючи на увазі деякі ситуації в сьогоднішньому світі, продовжують безкомпромісно боротися з будь-якими проявами і будь-якими спробами нацистської ідеології".

За словами Путіна, єврейський народ дуже сильно постраждав під час Другої світової війни, коли "6 млн євреїв були знищені на території Радянського Союзу і Європи".

Путін також заявив, що "треба бути не просто дурним, потрібно бути нахабним, щоб заперечувати те, що було".

"На жаль, це нахабство також, як і 70 років тому, часто досягає своєї мети", - сказав Путін.

При цьому президент Росії процитував міністра пропаганди нацистської Німеччини Йозефа Геббельса і назвав його талановитою людиною: "чим нейімовірніше брехня, тим швидше в неї повірять".

"Він домагався свого, він був талановитою людиною", - зазначив Путін.

За його словами, "і сьогодні ті, хто перекручують історію, хто намагається принизити заслуги тих, хто знищив нацизм, поміняти навіть місцями злочинців і жертви, - вони якраз діють за тією ж самою логікою: чим неймовірніша брехня, тим швидше в неї повірять".

Як відомо, у березні 2014 року прокремлівська газета "Известия" надрукувала матеріал про те, що Гітлер до 1939 року був "політиком найвищого класу", збираючи етнічні німецькі землі. При цьому не згадувалося про вчинені на той час злочини нацистів.

Дивіться також: "Фашизм повертається у Європу та Україну зі Сходу"

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.