Путін назвав Геббельса талановитим: "Він домагався свого"

Президент Росії Владімір Путін заявив, що боротиметься з проявами нацизму. При цьому він назвав фашистського міністра пропаганди Йозефа Геббельса талановитою людиною.

Про це він cказав на зустрічі з представниками міжнародних громадських і релігійних організацій, повідомляє УП з посиланням на ІТАР-ТАСС.

Путін подякував "єврейській громаді, громадським організаціям, які активно і мужньо, маючи на увазі деякі ситуації в сьогоднішньому світі, продовжують безкомпромісно боротися з будь-якими проявами і будь-якими спробами нацистської ідеології".

За словами Путіна, єврейський народ дуже сильно постраждав під час Другої світової війни, коли "6 млн євреїв були знищені на території Радянського Союзу і Європи".

Путін також заявив, що "треба бути не просто дурним, потрібно бути нахабним, щоб заперечувати те, що було".

"На жаль, це нахабство також, як і 70 років тому, часто досягає своєї мети", - сказав Путін.

При цьому президент Росії процитував міністра пропаганди нацистської Німеччини Йозефа Геббельса і назвав його талановитою людиною: "чим нейімовірніше брехня, тим швидше в неї повірять".

"Він домагався свого, він був талановитою людиною", - зазначив Путін.

За його словами, "і сьогодні ті, хто перекручують історію, хто намагається принизити заслуги тих, хто знищив нацизм, поміняти навіть місцями злочинців і жертви, - вони якраз діють за тією ж самою логікою: чим неймовірніша брехня, тим швидше в неї повірять".

Як відомо, у березні 2014 року прокремлівська газета "Известия" надрукувала матеріал про те, що Гітлер до 1939 року був "політиком найвищого класу", збираючи етнічні німецькі землі. При цьому не згадувалося про вчинені на той час злочини нацистів.

Дивіться також: "Фашизм повертається у Європу та Україну зі Сходу"

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.