В Одесі - розкол реконструкторів-лицарів. Частина переїхала в Крим

Cеред любителів середньовічної історичної реконструкції в Україні стався розкол. Із політичних причин частина "лицарів" припинила участь у фестивалі з історичного фехтування в Білгород-Дністровській фортеці і переїхала до Криму.

Про це повідомляє Думская.

Традиційно турніри з історичного фехтування проходили в Білгород-Дністровському (Аккерман) на Одещині. Організаторами лицарських боїв були товариства "Сталева ліга" та "Сталеве братство".

Розкол серед реконструкторів стався після трагічних подій в Одесі 2 травня, повідомляє видання із посиланням на газету, вибачте, "Вести".

"Сталева ліга" вирішила перенести масштабний річний лицарський турнір із Білгорода-Дністровського в Генуезьку фортецю в Судаку (Крим).

"Перенесення місця турніру пов'язане з особистими позиціями, там нам буде зручніше, - пояснив голова оргкомітету турніру Дмитро Кокшаров. - Ми вже мали досвід проведення фестивалю в Судаку у 2006 році, тому знову вибрали це місце".

15-17 серпня в Генуезькій фортеці організують Кубок співдружності, а 22-24 серпня - чемпіонат із групових боїв, запрошують на турнір і одеситів.

Втім, вже наступного року, можливо, лицарі-перебіжчики повернуться до Білгорода-Дністровського. За їхніми словами, "якщо все буде добре в країні".

Однак і цього літа Аккерманська фортеця без історичних середньовічних боїв не залишиться. У липні тут пройшли Кубок України, молодіжний і жіночий чемпіонати, 26-27 липня відбудеться Кубок Бессарабії за участю молдовських реконструкторів, на черзі - турнір "Аккерманський клинок".

"Ми намагаємося, щоб лицарські бої та реконструкції були поза політикою, але кожен так чи інакше робить свій вибір, - сказав організатор лицарських турнірів у Білгород-Дністровському, одесит Сергій Пархісенко. - Через ситуацію в країні менше стало і глядачів, і лицарів".

Видання зазначає, що один із засновників "Сталевої ліги", колишній директор телеканалу АТВ і глава одеської обласної організації нелегальної партії "Русское единство" Борис Ємець виїхав до Криму ще в березні 2014 року. Наразі в окупаційній владі півострова він виконує обов'язки директора телерадіокомпанії "Крим".

Також: "Знайдено унікальні написи Білгород-Дністровської фортеці. ФОТО"

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!