П'ятий сезон "Гри престолів" зніматимуть у палаці в Іспанії. ФОТО

Деякі сцени п'ятого сезону серіалу "Гра престолів" зніматимуть у музеї - мавританському замку-палаці в іспанській Севільї.

Про це повідомляє сайт HBO.

Алькасар [міська цитадель] міста Севілья "зіграє" роль Водяних Садів - палацу-резиденції правителів вигаданої країни Дорн у фентезійному світі Семи Королівств.

 Внутрішнє подвір'я алькасару - так званий "Дівочий Двір"

Водяні Сади розміщуються на березі моря, під південним сонцем, з мармуровими колонами і портиками, помаранчевими алеями тощо.

Сад довкола палацу в Севільї - пальми, помаранчеві дерева і трояндові кущі

Повідомляється, що й інші пов'язані з Дорном сцени будуть відзняті в Іспанії.

Севільський алькасар - пам'ятка архітектури в іспанському місті Севілья. Перший укріплений пункт на місці нинішньої цитаделі збудували араби після захоплення Піренеїв у VIII сторіччі. Замок-палац почали будувати в часи мусульманської династії аль-Мохадів (XII сторіччя).

Мусульманська архітектура внутрішніх приміщень

В 1248 році Севілья була відвойована християнськими військами Кастилії, Арагона і Наварри. У 1360-х роках король Кастилії Педро І почав нову розбудову замку. Алькасар є одним із найкращих зразків так званої "мудехарської" архітектури - синтезу мавританського і готичного стилів.

Палац Педро Першого на території алькасару

Севільська цитадель є найстарішим замком Європи, який досі використовується королівською родиною. Верхні поверхи алькасару є офіційною резиденцією короля Іспанії.

З 1987 року Севільський алькасар належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР