Ветеран-червоноармієць здав кров для військових АТО

92-річний ветеран Другої світової війни Микола Осташевський із Дніпропетровська приєднався до акції здачі крові постраждалим під час проведення антитерористичної операції на Донбасі.

Про це повідомляють Новини Дніпропетровська.

За словами головного лікаря Дніпропетровської обласної клінічної лікарні Сергія Риженка, 657 осіб із понад півтори тисячі охочих здали свою кров. Інших лікарі допустити не змогли за медичними показниками.

Риженко подякував усім, хто прийшов до лікарні, щоб стати донором. Препарати крові, які були отримані в результаті акції - найбільш масової в сучасній історії України - будуть використовуватися для переливання пораненим.

Микола Осташевський. Фото: tsn.ua

Микола Осташевський почав війну в лавах народного ополчення Ленінграду, солдатом Червоної армії дійшов до Ельби. Мешкає у Дніпропетровську. У квітні 2014 року він зголосився до військкомату, щоб захищати Україну від путінської агресії.

Дивіться також інші матеріали за темою "Ветерани"

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.