Спецпроект

У Музеї Шевченка - виставка юних художників

В Національному музеї Тараса Шевченка працюватиме творча бієнале живопису учнів київських художніх шкіл і відділень "Мистецька палітра Києва".

Ініціатор заходу - Київський методичний центр закладів культури та навчальних закладі, повідомляє прес-служба НМТШ.

Виставка триватиме з 4 до 15 червня 2014 року.

Бієнале живопису – презентація кращих творчих робіт учнів старших класів, випускників дитячих художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв міста Києва, лауреатів міських, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, яка проводиться раз на два роки.

За багаторічною традицією для підсумкової виставки молодим художникам відкривають двері провідні музеї Києва.

З нагоди святкування 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка цьогорічна бієнале живопису "Мистецька палітра Києва" проводиться в Національному музеї Тараса Шевченка під гаслом "Всім серцем любіть Україну!".

На виставці представлено 86 робіт учнів старших класів і випускників дев’яти дитячих художніх шкіл (5-6 класи) та десяти художніх відділень шкіл мистецтв (6-8 класи). Тематика робіт різноманітна: від натюрмортів до композицій, пов’язаних з українськими традиціями і творчістю Т. Г. Шевченка.

Переважна більшість представлених робіт виконана в техніках акварелі,гуаші, темпери, акрилу, які є базовими в художньому навчанні дітей.

Дивіться також: "У Печерській лаврі показують картини Шевченка"

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.