У Києві обговорять комуністичні злочини

Український інститут національної пам'яті запрошує охочих на круглий стіл «Комунізм в Україні: доктрина, практика, злочини».

Головна мета дискусії – привернути увагу органів влади та громадськості до необхідності дослідження злочинів комуністичного режиму.

На круглому столі йтиметься про ідеологію і практику комунізму, його наслідки для України, а також європейський досвід та українські перспективи правової оцінки злочинів тоталітаризму.

Час та місце:

25 червня, середа
11.00 – 16.00
Спілка письменників (м. Київ, вул. Банкова 2)

Основні доповідачі:


Шаповал Юрій Іванович, доктор історичних наук, завідувач відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, керівник Центру історичної політології;
В’ятрович Володимир, кандидат історичних наук, директор Українського інституту національної пам’яті;
Огієнко Віталій, кандидат історичних наук, науковий співробітник УІНП.

До участі в круглому столі запрошені: віце-прем’єр-міністр Олександр Сич, віце-спікер Верховної Ради Руслан Кошулинський, голова парламентського комітету з питань духовності та культури В’ячеслав Кириленко, посли Польщі, Чехії, Литви; провідні науковці, краєзнавці, громадські діячі, зокрема, Євген Сверстюк, Євген Захаров, Володимир Василенко, Василь Марочко, Владислав Верстюк.

Пряма трансляція: 


Організатори: Український інститут національної пам’яті, Національна спілка письменників України, Центр історії державотворення України ХХ століття Національного університету "Києво-Могилянська академія", газета "День".

Прес-секретар УІНП:

as@memory.gov.ua

тел.: +380 44 253-15-63, +380 50 383-37-43

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.