Спецпроект

Нью-Йоркська бібліотека виклала онлайн 20 тисяч історичних карт. СКАНИ

Нью-Йоркська публічна бібліотека відкрила для безкоштовного скачування та використання 20 тисяч історичних карт. Частина з них - карти Австро-Угорської імперії, де можна знайти плани нинішніх Буковини, Галичини й Закарпаття.

Про це повідомляють Тексти з посиланням на сайт бібліотеки.

У колекції бібліотеки переважно представлені карти США XVI-XIX століть (наприклад, карта Середньо-Атлантичних штатів і докладні схеми Нью-Джерсі і районів Нью-Йорка XVI-XX століть).

Також у ній можна знайти топографічні карти Австро-Угорської імперії 1877-1914 років, Бразилії, Парагваю, Уругваю (1860), Африки (1736), Китаю (1701), багатьох штатів, міст США різних періодів та багато інших.

Артефакти атрибутовані за спеціалістами, які їх виготовляли (видавець, топограф, гравер, інженер тощо).

Королівство Галичини й Володимирії і дистрикт Буковина (XVIII сторіччя)

Бібліотека також представила інструмент, який допоможе накласти історичне зображення в Google Maps.

 

Всі карти безкоштовні для завантаження і доступні у високій якості.

План і фасад Межигірської фаянсової фабрики (келій Межигірського Спаського козацького монастиря), 1766 рік

При публічному розміщенні співробітники бібліотеки просять підписувати їх фразою "The Lionel Pincus & Princess Firyal, Map Division, The New York Public Library".

Дивіться також інші матеріали за темою "Карти"

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.