Спецпроект

У КИЄВІ ПРЕЗЕНТУЮТЬ ЦИФРОВИЙ АТЛАС УКРАЇНИ

В Могилянці гарвардський історик представить проект "Мапа: Цифровий атлас України".

Проект "Mapa: Digital Atlas of Ukraine" є ініціативою Гарвардського інституту українських досліджень (HURI) спільно з українськими партнерами. На даному етапі розроблена інтерактивна мапа Голодомору.

Детальніше про проект: gis.huri.harvard.edu

Професор історії Гарварду Сергій Плохій представить слухачам проект під час презентації в НаУКМА.

Загальна кількість прямих смертей від голоду в УРСР станом на 1933 рік. Смерті на кожну 1000 людей, по районам

Час і місце заходу: вівторок, 8 квітня, 17:00-18:30. Київ, вул. Волоська, 10 (Центр польських та європейських студій НаУКМА).

 Села і сільські ради, внесені на так звані "чорні дошки" у 1932-33 роках. Заштриховано райони, які були на "чорних дошках" цілком

Наразі Цифровий атлас України представляє географічні дані щодо демографічних утрат 1932-33 років, етнічного складу й адміністративого устрою України 1920-1930-х, радянської державної політики та її результатів, включаючи рівні колективізації сільського господарства, планів збору врожаю і їхнього виконання.

Дивіться також інші матеріали за темою "Карти"

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.