Спецпроект

У КИЄВІ ПРЕЗЕНТУЮТЬ ЦИФРОВИЙ АТЛАС УКРАЇНИ

В Могилянці гарвардський історик представить проект "Мапа: Цифровий атлас України".

Проект "Mapa: Digital Atlas of Ukraine" є ініціативою Гарвардського інституту українських досліджень (HURI) спільно з українськими партнерами. На даному етапі розроблена інтерактивна мапа Голодомору.

Детальніше про проект: gis.huri.harvard.edu

Професор історії Гарварду Сергій Плохій представить слухачам проект під час презентації в НаУКМА.

Загальна кількість прямих смертей від голоду в УРСР станом на 1933 рік. Смерті на кожну 1000 людей, по районам

Час і місце заходу: вівторок, 8 квітня, 17:00-18:30. Київ, вул. Волоська, 10 (Центр польських та європейських студій НаУКМА).

 Села і сільські ради, внесені на так звані "чорні дошки" у 1932-33 роках. Заштриховано райони, які були на "чорних дошках" цілком

Наразі Цифровий атлас України представляє географічні дані щодо демографічних утрат 1932-33 років, етнічного складу й адміністративого устрою України 1920-1930-х, радянської державної політики та її результатів, включаючи рівні колективізації сільського господарства, планів збору врожаю і їхнього виконання.

Дивіться також інші матеріали за темою "Карти"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.