Спецпроект

Музей історії Києва презентує нову книжку Михайла Кальницького

Музей історії Києва запрошує на презентацію нової книги києвознавця Михайла Кальницького "Гімназії та гімназистки".

Книга розповідає про особливості "класичної" гімназійної програми, працю педагогів, будівництво навчальних корпусів та інші цікаві факти з історії Києва другої половини XIX - кінця 20-х років ХХ століття.

У дослідженні детально розповідається про історію місцевостей Києва, де зводилися  будівлі гімназій, пояснюються мотиви міської влади при виборі того чи іншого місця під будівництво.

Розповідається про відомих людей, які у різний час сиділи за партами київських гімназій, наведено різноманітні скандальні сюжети - від підпільної торгівлі темами екзаменаційних творів до боротьби гімназичного начальства з падінням моралі серед вихованців.

Представлені різноманітні архівні документи та матеріали, розповідь супроводжується численними ілюстраціями.

Час і місце заходу: 4 квітня 2014 року о 17:00. Київ, вул. Хмельницького, 7 (метро "Театральна").

Вхід вільний.

Дивіться також: "Михайло Кальницький показує закинуті пам'ятки Києва. ВІДЕО"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.