Могилянка запрошує на магістерську програму з юдаїки

Національний університет "Києво-Могилянська академія" і Асоціація єврейських організацій та громад України (Ваад України) оголошують про початок розгляду попередніх заявок від охочих вступати на магістерську програму з юдаїки у 2014 році.

Програма є спеціалізацією "Юдаїка" в межах магістерської програми "Історія" НаУКМА. Упродовж двох років передбачається вивчення історичних дисциплін, а також фахових курсів з юдаїки, зокрема єврейських мов – івриту та їдишу.

Наприкінці навчання випускники отримують диплом державного зразка (магістра історії) і англомовний диплом НаУКМА. Програма також сприяє студентам в отриманні грантів на стажування за кордоном.

Вступати на програму мають право випускники бакалавратів. Вступні іспити – українська, англійська, спеціальність (історія) – складаються влітку в НаУКМА.

Магістранти, що успішно виконують навчальний план, отримують стипендію. Студенти з інших міст забезпечуються проживанням у гуртожитку НаУКМА.

Крім того, програма передбачає залучення вільнослухачів для однорічного навчання і прослуховування курсів з юдаїки, а також слухачів, що бажають просунути свої знання івриту.

Детальнішу інформацію щодо програми можна знайти на сторінці в мережі Фейсбук.

Попередню анкету вступника можна отримати за електронною адресою: MagistJudaica@gmail.com

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.