Могилянка запрошує на магістерську програму з юдаїки

Національний університет "Києво-Могилянська академія" і Асоціація єврейських організацій та громад України (Ваад України) оголошують про початок розгляду попередніх заявок від охочих вступати на магістерську програму з юдаїки у 2014 році.

Програма є спеціалізацією "Юдаїка" в межах магістерської програми "Історія" НаУКМА. Упродовж двох років передбачається вивчення історичних дисциплін, а також фахових курсів з юдаїки, зокрема єврейських мов – івриту та їдишу.

Наприкінці навчання випускники отримують диплом державного зразка (магістра історії) і англомовний диплом НаУКМА. Програма також сприяє студентам в отриманні грантів на стажування за кордоном.

Вступати на програму мають право випускники бакалавратів. Вступні іспити – українська, англійська, спеціальність (історія) – складаються влітку в НаУКМА.

Магістранти, що успішно виконують навчальний план, отримують стипендію. Студенти з інших міст забезпечуються проживанням у гуртожитку НаУКМА.

Крім того, програма передбачає залучення вільнослухачів для однорічного навчання і прослуховування курсів з юдаїки, а також слухачів, що бажають просунути свої знання івриту.

Детальнішу інформацію щодо програми можна знайти на сторінці в мережі Фейсбук.

Попередню анкету вступника можна отримати за електронною адресою: MagistJudaica@gmail.com

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.