Спецпроект

У Севастополі спаплюжили пам'ятник жертвам Голокосту. ФОТО

У Севастополі невідомі осквернили пам'ятник Жертвам Голокосту.

Про це заявив заступник голови Севастопольської єврейської громади "Хесед-Шахар" Борис Гельман агенції "Інтерфакс-Україна", повідомляє УП.

"Його [пам'ятник] паплюжили з 2003 року, коли був установлений, до 10 раз, по-різному. Завжди були якісь свастики, нацистські знаки. Цього разу він опоганений червоною фарбою й символіка вся радянська, зокрема, написано "СРСР", намальований герб, серп і молот", - уточнив Гельман.

У Севастополі знову осквернили пам'ятник Жертвам голокосту. Фото gazeta.sebastopol.ua

Представник єврейської громади припускає, що це зроблено зумисно, щоб перевести стрілки, "щоб адресувати іншій ідеології".

"Ми не знаємо, хто це зробив, зараз цим питанням займаються правоохоронні органі й МВС і ФСБ, які склали акт. Ми будемо домагатися, щоб були виявлені не тільки виконавці, але й ті, хто ініціював таку наругу", - заявив Гельман.

Пам'ятник Жертвам голокосту встановлений у Севастополі в 2003 році на місці загибелі 4200 євреїв і кримчаків, знищених 12 липня 1942 року фашистськими окупантами.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.