Спецпроект

У музеї ретро-автомобілів з`явився окремий зал запорожців. ФОТО

У новому залі запорізького музею "Фаетон" представлені всі види найпопулярнішого радянського автомобілю - від "горбатого", "вухатого" ​​і до останніх моделей.

Про це пише 061.ua

Музей ретро-автомобілів "Фаетон" - визначна туристична пам'ятка Запоріжжя. З 2013 року він занесений в Національний реєстр Книги рекордів України, як найбільший музей техніки в країні.

 

 На площі більше 2 тисяч м2 представлено понад 100 одиниць самохідної техніки, серед яких: 22 одиниці автомототехніки 30 - 60 -х років ХХ ст., більше двох десятків артилерійського і стрілецької зброї часів Великої Вітчизняної війни. Серед численних експонатів є вантажівка ЗІС - 5 , відновлена ​​до повної автентичності легендарна "Катюша" . Для загального огляду представлено також автомобілі Willys , Dodge WC - 51 , ​​GMC - 353 та інші.

 

Хоча музею лише три роки, тут постійно відкривають нові зали. Наступного року планується відкрити зал, у якому буде представлено важку техніку часів СРСР: вантажівки, бронетехніку, техніку для бездоріжжя та інше.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.