Спецпроект

У США відкриють музей пам'яті Джона Кеннеді в будинку його вбивці

У США відбулося відкриття нового музею, який являє собою приміський будинок, в якому вбивця Джона Кеннеді, Лі Харві Освальд, провів ніч перед вбивством. Дата відкриття нової пам'ятки США була приурочена до наближається 50-річчя з дня загибелі президента Кеннеді.

Про це пише tourprom.ru.

У будинку, що належав Майклу і Рут Пейн і знаходиться в одному з районів міста Ірвінг, Освальд зберігав гвинтівку, з якої і здійснив кривавий злочин. Трагічна історія почала привертати увагу цікавих і тому в 2009 році муніципальна влада міста Ірвінг викупила будівлю, після чого надала йому вигляду 1963 року.

Кевін Кендра, координатор проекту та начальник міського архіву Ірвінга заявив американській пресі: "Ми намагаємося розповісти людську сторону цієї історії. Драматична історія вбивства президента наповнена величезною кількістю символів, однак, крім самого вбивці, в будинку були присутні дві домогосподарки, які жили повсякденним життям і піклувалися про своїх дітей, в той час, як відбувалися історичні події".

Вбивство тридцять п'ятого президента США Джона Кеннеді було скоєно в п'ятницю 22 листопада 1963 в Далласі. Кеннеді був смертельно поранений пострілом з гвинтівки, коли він разом зі своєю дружиною Жаклін їхав у президентському кортежі по Елм- Стріт. У ході розслідування вбивства спеціально створена комісія прийшла до висновку, що вбивство було скоєно злочинцем-одинаком Лі Харві Освальдом.

Теми

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.