Спецпроект

В Одеському музеї - виставка врятованих реліквій

1 листопада в Одеському історико-краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки "Врятовані реліквії Одещини".

Про це пише prostir.museum.

25 років Одеський історико-краєзнавчий музей успішно співпрацює з Одеським філіалом Національного науково-дослідного реставраційного центру України (якому в наступному, 2014 році, виповнюється 30 років). За цей час було відреставровано понад 300 експонатів з колекції музею.

На відкритій виставці увазі глядача будуть представлені предмети, безпосередньо пов'язані з історією Одеського регіону. Це живописні та графічні роботи, предмети декоративно-прикладного мистецтва і навіть інтер'єру. З найбільш знакових робіт можна назвати: портрет католікоса Йосифа Аргутинського - Долгорукого, видатного політика і дипломата, портрет Олександра Дерібаса пензля Буковецького, серія графічних аркушів з видами старої Одеси, літографії, що зображують подвиг батареї прапорщика А.П.Щеголева (1854 р.), акварелі А.А.Ждахи, а прикраса виставки - ікони із зображеннями святих заступників Одеси.

Виставка триватиме до 30 листопада.
Час роботи: з 10.00 до 17.00, вихідний - п'ятниця.

Теми

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.