Спецпроект

В Одеському музеї - виставка врятованих реліквій

1 листопада в Одеському історико-краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки "Врятовані реліквії Одещини".

Про це пише prostir.museum.

25 років Одеський історико-краєзнавчий музей успішно співпрацює з Одеським філіалом Національного науково-дослідного реставраційного центру України (якому в наступному, 2014 році, виповнюється 30 років). За цей час було відреставровано понад 300 експонатів з колекції музею.

На відкритій виставці увазі глядача будуть представлені предмети, безпосередньо пов'язані з історією Одеського регіону. Це живописні та графічні роботи, предмети декоративно-прикладного мистецтва і навіть інтер'єру. З найбільш знакових робіт можна назвати: портрет католікоса Йосифа Аргутинського - Долгорукого, видатного політика і дипломата, портрет Олександра Дерібаса пензля Буковецького, серія графічних аркушів з видами старої Одеси, літографії, що зображують подвиг батареї прапорщика А.П.Щеголева (1854 р.), акварелі А.А.Ждахи, а прикраса виставки - ікони із зображеннями святих заступників Одеси.

Виставка триватиме до 30 листопада.
Час роботи: з 10.00 до 17.00, вихідний - п'ятниця.

Теми

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.