Спецпроект

Китай перетворить свій першій атомний підводний човен на музей

Перший побудований в Китаї атомний підводний човен "Чанчжен-1" проекту "Хань" був списаний після майже сорока років у строю ВМС КНР. За заявою китайських військових, реактори побудованого в 1970 році човна вже відправлені на утилізацію, а саму субмарину перетворять на музей і відкриють для відвідувачів.

Про це пише comments.ua.

Підводний човен "Чанчжен -1" ("Великий похід -1" ,长征, названий на честь Великого походу китайських комуністів поряд з однойменними космічними ракетами) будувалася з 1967 по 1970 рік і ще чотири роки проходила випробування.

Представники ВМС Китаю стверджують, що за весь час існування човен не стикався з серйозними аваріями. За їх запевненням, перший китайський підводний атомний корабель продемонстрував "найвищий рівень безпеки" (хоча відомо мінімум про дві катастрофи дизель-електричних китайських підводних човнів в 1983 і 2003 роках, в обох випадках із загибеллю всього екіпажу).

До 2013 року субмарина, побудована за проектом стандарту 1950-х років морально і технічно застаріла, тому була виведена зі складу флоту. Крім того, перший Атомохід КНР виявився набагато більш гучним, ніж аналогічні підводні човни інших країн, що погано вплинуло на його бойові якості.

Теми

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.