Спецпроект

Одеський музей футболу будуть відновлювати

Одеський клуб-музей футболу, який був повністю знищений під час пожежі на ринку будматеріалів "Селянка" в минулі вихідні, будуть відновлювати.

Про це пише dumskaya.net з посиланням на директора музею Олексія Пакова.

Цей музей створив Еммануїл Ганев, відомий у футбольних колах на прізвисько Моня "Болгарин". Колекція, яку він збирав 35 років, налічувала кілька тисяч експонатів - 1300 шарфів різних футбольних клубів, плакати, м'ячі з автографами, майки, воротарські рукавички, медалі.

"Клуб був некомерційний, і можна сказати, закритий - для любителів цього виду спорту, людей, які "хворіють футболом", - каже директор Олексій Паков, - Не було ні реклами, нічого - тому знали тільки свої. Люди приходили з дітьми, їм проводили екскурсії".

За словами директора, допомогти з відновленням музею вже виявили бажання любителі футболу з України, США, країн Європи та СНД.

Теми

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.