Спецпроект

Новий музей у Касселі назвуть "Всесвіт братів Грімм". ФОТО

Новий музей братів Грімм, будівництво якого ведеться в Касселі, повинен представляти весь спектр життя і творчості легендарних німецьких лінгвістів та дослідників німецької народної культури. Відповідати концепції музею має і його назва. Називатися буде новий музей "Grimmwelt Kassel", тобто щось на кшталт "Всесвіт Грімм у Касселі".

Про це пише dw.de.

Назва була визнана кращою з 270 пропозицій, надісланих на конкурс, у якому могли брати участь всі бажаючі.

Нова назва музею звучить так само, як і стара робоча "Grimm - Welt", під якою проект значився ще до проведення конкурсу. Журі обгрунтувало своє рішення тим, що саме цей варіант найчастіше пропонували учасники конкурсу, і він найбільш точно передає суть того, що буде запропоновано відвідувачам під дахом імпозантної будівлі на горі Вайнберг в Касселі з 2015 року.

Нова будівля музею зводиться на схилі посеред винограднику. Загальна вартість проекту оцінюється в 20 мільйонів євро. За даними влади Касселя, основу експозиції в нових виставкових приміщеннях складуть численні прижиттєві видання, малюнки, листи та особисті речі братів Якоба та Вільгельма Грімм (Jacob und Wilhelm Grimm).

Пам'ятник братам Грімм

Брати Грімм народилися в Ханау, але з деякими перервами жили і працювали в Касселі з 1798 по 1841 роки. Тут вони записали більшу частину зібраних ними "Дитячих і сімейних казок". Також у Касселі брати Грімм почали роботу над створенням "Німецького словника", внісши тим самим свій внесок у основи німецького мовознавства.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.