Спецпроект

Новий музей у Касселі назвуть "Всесвіт братів Грімм". ФОТО

Новий музей братів Грімм, будівництво якого ведеться в Касселі, повинен представляти весь спектр життя і творчості легендарних німецьких лінгвістів та дослідників німецької народної культури. Відповідати концепції музею має і його назва. Називатися буде новий музей "Grimmwelt Kassel", тобто щось на кшталт "Всесвіт Грімм у Касселі".

Про це пише dw.de.

Назва була визнана кращою з 270 пропозицій, надісланих на конкурс, у якому могли брати участь всі бажаючі.

Нова назва музею звучить так само, як і стара робоча "Grimm - Welt", під якою проект значився ще до проведення конкурсу. Журі обгрунтувало своє рішення тим, що саме цей варіант найчастіше пропонували учасники конкурсу, і він найбільш точно передає суть того, що буде запропоновано відвідувачам під дахом імпозантної будівлі на горі Вайнберг в Касселі з 2015 року.

Нова будівля музею зводиться на схилі посеред винограднику. Загальна вартість проекту оцінюється в 20 мільйонів євро. За даними влади Касселя, основу експозиції в нових виставкових приміщеннях складуть численні прижиттєві видання, малюнки, листи та особисті речі братів Якоба та Вільгельма Грімм (Jacob und Wilhelm Grimm).

Пам'ятник братам Грімм

Брати Грімм народилися в Ханау, але з деякими перервами жили і працювали в Касселі з 1798 по 1841 роки. Тут вони записали більшу частину зібраних ними "Дитячих і сімейних казок". Також у Касселі брати Грімм почали роботу над створенням "Німецького словника", внісши тим самим свій внесок у основи німецького мовознавства.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.