Спецпроект

Музей контрабанди отримав у подарунок пилки

Одеський музей контрабанди поповнився новими експонатами. Дві пилки, які використовувалися для видобування каменю-черепашнику в катакомбах, передав музейникам одеський письменник і драматург Сергій Стебліненко.

Про це пише odessa.ua.

Пилки належали дідові дарувальника, загиблому у роки Великої Вітчизняної війни, - Івану Тимофійовичу Тюпі.

Сергій Стебліненко передав дар Одеському музею контрабанди після того, як дізнався, що його дуже давній друг займається цим музеєм: "Я зрозумів, що ці пилки повинні побачити люди. Не тому, що це просто пили. Саме такими пилками і була побудована Одеса. Вони дійсно не змінилися з часів абсолютно давніх. Змінювалася заточка самих пилок, а пили залишалися такими ж".

Одеський музей контрабанди відкрили 27 червня. У невеликому підвалі на Катерининській зібрані сотні унікальних предметів, конфіскованих митниками в різні часи, починаючи від заснування Одеси і закінчуючи сьогоднішнім днем. Заборонену продукцію зібрав і вивчив підприємець Олександр Отдєльнов.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.