Спецпроект

"Живий" музей відправився по забутій залізничній гілці у Львові

Друге життя історичній залізниці повернули львів'яни - у місті запрацював маршрут, який обслуговує раритетний паровоз серії Л 3535 з двома пасажирськими вагонами.

Про це пише ukrinform.ua.

"Подорож по історичній залізниці здійснили львів'яни. Тут по забутій гілці за маршрутом Залізничний вокзал - Підзамче - парк "Знесіння" - Підзамче відправився раритетний паровоз серії Л 3535 з двома пасажирськими вагонами", - розповіла начальник відділу культури львівської міськради Ірина Подоляк.

За її словами, за останні 50 років у Європі набув широкого розвитку громадський рух за збереження та подальшу експлуатацію малозавантажених, а також так званих відмираючих залізничних гілок з використанням відреставрованих технічних засобів, що мають історичну цінність. Особливо це стосується регіонів з великим туристично-рекреаційним потенціалом. До того ж, організація регулярних поїздок з використанням старих залізничних шляхів та технічних засобів-раритетів дає можливість отримати категорію об'єктів технічної спадщини - з включенням їх в міжнародні туристичні реєстри та залученням коштів Євросоюзу для подальшого розвитку малих залізниць.

Маршрут представили в рамках міжнародного семінару "Можливості впровадження концепції "Живого музею технічної спадщини" на малозавантажених залізничних гілках".

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.