Спецпроект

Дніпропетровські пошуковці передадуть знайдений літак у музей

Члени історико-пошукової організації "Пошук-Дніпро" подарують Дніпропетровському історичному музею імені Яворницького дві тисячі експонатів часів Другої світової.

Про це пише dp.kp.ua.

Найбільш цінними є фрагменти літака ЛА-5, який був збитий ворогом під час визволення Дніпропетровська. Історії його бойового шляху буде присвячена окрема експозиція.

За словами керівника першої пошукової групи ІПО "Пошук-Дніпро" Андрія Біжко, частини літака були виявлені на одному з плацдармів річки Дніпро у Верхньодніпровському районі.

"Цей літак входив до складу триста другої винищувально-авіаційної дивізії, в якій свого часу служив тричі герой Радянського Союзу, льотчик Іван Кожедуб, - розповів Андрій Біжко.

Також до музею будуть передані фрагменти важкої військової техніки і озброєння як Червоної Армії, так і Вермахту, особисті речі бійців і побутова атрибутика того часу. Всі ці предмети були знайдені в місцях, де проходили бої.

Дивіться також: "Екскурсія Дніпропетровським історичним музеєм. ФОТО"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.