Спецпроект

У Китаї відкрився найбільший музей під відкритим небом

В Китаї відкрився музей-скансен, де відвідувачі зможуть побачити 130 найбільш відомих визначних пам'яток в один день.

Про це пише rkm.kiev.ua.

Парк Скансен на півдні Китаю є домом для найвідоміших архітектурних творінь нашої планети. Парк мініатюр розташувався на площі в 480 000 квадратних метрів.

Тут хмарочоси межують з чудовими храмами Ангкор-Ват у Камбоджі, а трохи далі розташувалися багатоквартирні будинки з видом на лондонський Тауер і Єлисейські Поля. Відвідувачі незвичайного парку зможуть побачити Статую Свободи і Сіднейський Харбор Брідж до обіду, а потім відправитися на прогулянку в гори Фудзі, але перед цим зробити зупинку, щоб кинути монетку в фонтан Треві і помилуватися архітектурою Парку Гуель Гауді.

Як і в Парижі, Ейфелеву вежу видно далеко за горизонтом, а поруч розташували Версальський палац і знамениті єгипетські Піраміди, які зазивають відвідувачів.

Манхеттен знаходиться в двох кроках від гори Рашмор.

Останнім часом китайські мандрівники стали найактивнішими у світі туризму, але для тих, хто не може дозволити собі побачити реальні пам'ятки, цей парк пропонує можливість почати день у Лондоні, пообідати в Парижі і помилуватися заходом сонця над Сіднейським оперним театром.

Подібні творіння є і в інших куточках планети. 

Теми

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.