Спецпроект

У Дніпропетровську відкриється Музей українського живопису

16 жовтня в Дніпропетровську відкриється Музей українського живопису. Перша експозиція буде присвячена дніпропетровським художникам ХХ століття.

Про це пише gigamir.net.

Ідея відкриття подібного музею в Дніпропетровську належить Олегу Наумову.

"Я ставлю перед собою два основні завдання: колекціонування і збереження історії, - розповів творець музею Олег Наумов. - Ми прагнемо поповнювати зібрання робіт, реставрувати їх і представляти публіці".

Крім власне картин в музеї з часом буде представлено все, що пов'язане з творчістю і біографією українських художників: книги, альбоми, статті, спогади родичів і друзів, особисті листи, фотографії із сімейних архівів.

Одне з головних завдань музею - привернути увагу публіки до напівзабутих імен, зберегти культурне багатство дніпропетровської школи живопису.

Для всіх жителів і гостей міста Музей українського живопису розкриє свої двері 16 жовтня за адресою Червона Площа, 5-А.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.