Спецпроект

Музей підводних човнів у Балаклаві відкриє нові приміщення

Військово-морський музейний комплекс "Балаклава" (музей підводних човнів) у 2014 році відкриє нові експозиції про підземний Севастополь та історію флоту.

Про це пише sevastopol.su.

Довгий час експозиції не оновлювались. У 2014 році відвідувачі музею підводних човнів зможуть побачити експозиції, присвячені історії Військово - морських сил України і "Історії підземних фортифікаційних споруд" - підземному Севастополю.

Остання експозиція буде унікальною. Можна буде побачити документи і почути інформацію, яка раніше була засекречена і ніде не оприлюднювалася.

Крім того, планується відкрити зал з експонатами і документами про історію морських військово-диверсійних сил і кілька приміщень, де будуть показувати військово-історичні фільми.

Музей підводних човнів почав роботу в 2002 році.

1 серпня 2005 відкрилася експозиція "Історія освіти та становлення Військово-морських сил України".

Тут представлені адміральські мундири командувачів - Кожина, Безкоровайного, предмети з підводного човна "Запоріжжя" - індивідуальний дихальний апарат, радіобуй, зимова форма підводника .

В експозиційному залі є стенди з прапорами ВМС ЗС України, нарукавними знаками різних підрозділів, кораблів управління ВМС. У залах експонується різне озброєння, яке використовується підводними кораблями, підводними човнами, морською піхотою, береговою артилерією.

Комбінована протиатомна фортифікаційна споруда для ремонту і укриття підводних човнів будувалася в період 1953-1961 років. Завод працював до 1993 року.

Теми

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!