Спецпроект

АНОНС: Сковородинівські читання розпочнуться на Харківщині

26 вересня 2013 року о 10.30 в приміщенні Національного літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди (Харківська обл., Золочівський р-н, с. Сковородинівка, вул. Приозерна, 3) відбудеться відкриття ХХІ Харківських міжнародних Сковородинівських читань "Філософія і богослов’я: на шляху діалогу", приурочених до 1025-річчя Хрещення Русі.

Про це пише prostir.museum.

Під час читань, які триватимуть два дні і проходитимуть не тільки у музеї Г.С.Сковороди, а й у Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна, передбачають порушити  питання філософсько-богословської традиції в Україні та у творчості Г.С.Сковороди, спробувати дізнатися, яким чином відбувається  діалог

 філософії й богослов’я у сучасному університеті, де пролягає поділ між богослов’ям і філософією в релігійній філософії та ін.

До участі у конференції зголосилися філософи та філологи Харкова, Луганська, Дніпропетровська, Житомира, Дрогобича, Івано-Франківська. Високий міжнародний статус конференції потверджує участь доктора теології Лондонської школи теології Тоні Лейна, а богословська проблематика буде розкриватися в тому числі й за участі священнослужителів та викладачів Харківської Духовної Семінарії.

Збір та реєстрація учасників – 26 вересня о 8.00 біля Північного корпусу Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна (м. Харків, м-н Свободи, 6). Від’їзд до с. Сковородинівка заплановано на 8.30.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.