Спецпроект

Будинок Стіва Джобса перетворять на музей. ФОТО

Будинок у каліфорнійському місті Лос-Альтос, в якому жив екс-глава Apple Стів Джобс, поки вчився в старших класах, може перетворитися на справжній музей.

Про це пише podrobnosti.ua.

У гаражі саме цього будинку в середині 70-х юний Джобс зі своїм другом Стівом Возняком зібрав перші "яблучні" комп'ютери.

Будинок Джобса в Лос-Альтосі

В недалекому майбутньому цей не дуже-то примітний на вигляд будинок 2066 по вулиці Крайст Драйв може отримати статус історичної споруди, що охороняється державою. Незабаром питання про визнання будівлі історичною цінністю буде розглянуто спеціальною комісією Лос-Альтос і, скоріше за все, члени зборів проголосують за присвоєння дому почесного статусу.

Майбутній глава Apple переїхав сюди, коли був ще семикласником, який цікавиться комп'ютерами. Подружившись зі Стівом Возняком, він зібрав у батьківському гаражі близько 50 комп'ютерів Apple 1, а менше, ніж за рік підлітки зареєстрували компанію Apple.

Apple 1 набрав популярність практично з нуля. Джобс продемонстрував свою новинку в аматорському комп'ютерному клубі, після чого власник комп'ютерного магазину замовив у Apple цілих 50 комп'ютерів. Ці пристрої виявилися популярні, тому що сильно відрізнялися від того, що надавав ринок. Бажаючим купити комп'ютер доводилося купувати частини і збирати їх самостійно, а Джобс і Возняк пропонували вже готовий продукт. Наразі  перші комп'ютери Apple, які збереглися, коштують дуже дорого.

Будинок, який незабаром стане музеєм, був побудований в 1952 році. У ньому є три спальні, дві ванни і кілька інших кімнат. Вартість будівлі оцінюється в півтора мільйона доларів. Жителі Лос-Альтос дуже пишаються такою пам'яткою. Завдяки цьому дому в місто часто заїжджають туристи, яким цікаво подивитися на гараж , в якому зародилася найдорожча в світі компанія .

Теми

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.