Спецпроект

Будинок Стіва Джобса перетворять на музей. ФОТО

Будинок у каліфорнійському місті Лос-Альтос, в якому жив екс-глава Apple Стів Джобс, поки вчився в старших класах, може перетворитися на справжній музей.

Про це пише podrobnosti.ua.

У гаражі саме цього будинку в середині 70-х юний Джобс зі своїм другом Стівом Возняком зібрав перші "яблучні" комп'ютери.

Будинок Джобса в Лос-Альтосі

В недалекому майбутньому цей не дуже-то примітний на вигляд будинок 2066 по вулиці Крайст Драйв може отримати статус історичної споруди, що охороняється державою. Незабаром питання про визнання будівлі історичною цінністю буде розглянуто спеціальною комісією Лос-Альтос і, скоріше за все, члени зборів проголосують за присвоєння дому почесного статусу.

Майбутній глава Apple переїхав сюди, коли був ще семикласником, який цікавиться комп'ютерами. Подружившись зі Стівом Возняком, він зібрав у батьківському гаражі близько 50 комп'ютерів Apple 1, а менше, ніж за рік підлітки зареєстрували компанію Apple.

Apple 1 набрав популярність практично з нуля. Джобс продемонстрував свою новинку в аматорському комп'ютерному клубі, після чого власник комп'ютерного магазину замовив у Apple цілих 50 комп'ютерів. Ці пристрої виявилися популярні, тому що сильно відрізнялися від того, що надавав ринок. Бажаючим купити комп'ютер доводилося купувати частини і збирати їх самостійно, а Джобс і Возняк пропонували вже готовий продукт. Наразі  перші комп'ютери Apple, які збереглися, коштують дуже дорого.

Будинок, який незабаром стане музеєм, був побудований в 1952 році. У ньому є три спальні, дві ванни і кілька інших кімнат. Вартість будівлі оцінюється в півтора мільйона доларів. Жителі Лос-Альтос дуже пишаються такою пам'яткою. Завдяки цьому дому в місто часто заїжджають туристи, яким цікаво подивитися на гараж , в якому зародилася найдорожча в світі компанія .

Теми

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.