Спецпроект

Будинок Стіва Джобса перетворять на музей. ФОТО

Будинок у каліфорнійському місті Лос-Альтос, в якому жив екс-глава Apple Стів Джобс, поки вчився в старших класах, може перетворитися на справжній музей.

Про це пише podrobnosti.ua.

У гаражі саме цього будинку в середині 70-х юний Джобс зі своїм другом Стівом Возняком зібрав перші "яблучні" комп'ютери.

Будинок Джобса в Лос-Альтосі

В недалекому майбутньому цей не дуже-то примітний на вигляд будинок 2066 по вулиці Крайст Драйв може отримати статус історичної споруди, що охороняється державою. Незабаром питання про визнання будівлі історичною цінністю буде розглянуто спеціальною комісією Лос-Альтос і, скоріше за все, члени зборів проголосують за присвоєння дому почесного статусу.

Майбутній глава Apple переїхав сюди, коли був ще семикласником, який цікавиться комп'ютерами. Подружившись зі Стівом Возняком, він зібрав у батьківському гаражі близько 50 комп'ютерів Apple 1, а менше, ніж за рік підлітки зареєстрували компанію Apple.

Apple 1 набрав популярність практично з нуля. Джобс продемонстрував свою новинку в аматорському комп'ютерному клубі, після чого власник комп'ютерного магазину замовив у Apple цілих 50 комп'ютерів. Ці пристрої виявилися популярні, тому що сильно відрізнялися від того, що надавав ринок. Бажаючим купити комп'ютер доводилося купувати частини і збирати їх самостійно, а Джобс і Возняк пропонували вже готовий продукт. Наразі  перші комп'ютери Apple, які збереглися, коштують дуже дорого.

Будинок, який незабаром стане музеєм, був побудований в 1952 році. У ньому є три спальні, дві ванни і кілька інших кімнат. Вартість будівлі оцінюється в півтора мільйона доларів. Жителі Лос-Альтос дуже пишаються такою пам'яткою. Завдяки цьому дому в місто часто заїжджають туристи, яким цікаво подивитися на гараж , в якому зародилася найдорожча в світі компанія .

Теми

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.