Спецпроект

"Найпрекрасніший музей світу" показує жіночі форми. ФОТО

У музеї "Фолькванг" відкрилася експозиція "Жінки" іменитого німецького скульптора Томаса Шютте. Художник брав активну участь у підготовці своєї персональної виставки, і, як він заявив напередодні її відкриття 21 вересня, результатом залишився вельми задоволений.

Про це пише dw.de.

Розташований в Ессені "Фолькванг", названий "найпрекраснішим музеєм світу" Полом Джеєм Саксом, засновником Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку, першим у Німеччині показує "Жінок" - одну з центральних серій робіт Шютте. Вага деяких з 18 монументальних жіночих фігур, виконаних з бронзи, сталі та алюмінію, сягає 1400 кілограмів.

Експозиція "Жінки"

58-річний Томас Шютте вважається одним з найбільш значних скульпторів сучасності. У минулому учень Герхарда Ріхтера, Шютте за своє творче життя створив також безліч керамічних і графічних робіт, офортів, акварелей і архітектурних моделей. Цієї осені в Європі одночасно відкриються ще три виставки Томаса Шютте: у Берліні, Базелі і Люцерні.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.