Спецпроект

Естонський Морський музей хоче організувати виставку речей з "Титаніка"

Естонський Морський музей планує провести виставку предметів і речей, піднятих з Титаніка, що затонув 100 років тому. Археолог і дослідник морських глибин Джеймс Дельгадо відвідав Талліннський п'ятий форум культурної спадщини Балтійського регіону і поділився враженнями про свої експедиції на дно океану.

Про це пише postimees.ee.

У числі експертів п'ятого форуму культурної спадщини Балтійського регіону виявився археолог Джеймс Дельгадо, який двічі занурювався на дно Атлантичного океану з метою дослідження останків Титаніка. У ході останнього занурення була створена карта аварії судна і витягнуто велику кількість артефактів.

Торкнулися також теми Балтійського регіону про можливе витягання артефактів з потерпілого крах майже 20 років тому порома "Естонія", але директор морського музею Урмас Дрезен виступив проти цього, заявивши, що родичі загиблих до цього ще не готові, і має пройти ще не менше 20 - 30 років.

Теми

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.