Спецпроект

Музей Тавриди підготував сюрприз главі дому Романових

Центральний музей Тавриди в Сімферополі представить главі імператорського дому Романових Великій княгині Марії Володимирівні, яка найближчими днями буде знаходитися з візитом в Україні, хід реконструкції рельєфної карти Південного берега Криму, яка належала цесаревичеві Олексію.

Про це пише ukrinform.ua.

Карта являє собою півтораметрову конструкцію на дерев'яній основі, виготовлену з пап'є-маше. Раритет має безперечну історичну та культурну цінність.

"Ми продемонструємо рельєфну карту Південного берега Криму, що знаходилася раніше в класній кімнаті Лівадійського палацу, де займався Олексій. У радянський час вона була дуже сильно пошкоджена, але зараз відновлюється нашими фахівцями ", - повідомив генеральний директор музею Андрій Мальгін.

Крім того, в ході візиту Велика княгиня огляне золоту комору музею, а також нагородить учасників дитячого конкурсу художніх робіт, що проводився в Криму до 400-річчя Будинку Романових.

З 19 по 23 вересня планується візит до Криму глави Російського імператорського дому Романових Великої княгині Марії Володимирівни.

Передбачається, що в колишній літній резиденції російських імператорів - Лівадійському палаці в Ялті - відбудеться урочистий прийом на честь 400-річчя Будинку Романових, який відвідають 39 представників аристократичних родин і королівських будинків Європи.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.