Спецпроект

Музей Тавриди підготував сюрприз главі дому Романових

Центральний музей Тавриди в Сімферополі представить главі імператорського дому Романових Великій княгині Марії Володимирівні, яка найближчими днями буде знаходитися з візитом в Україні, хід реконструкції рельєфної карти Південного берега Криму, яка належала цесаревичеві Олексію.

Про це пише ukrinform.ua.

Карта являє собою півтораметрову конструкцію на дерев'яній основі, виготовлену з пап'є-маше. Раритет має безперечну історичну та культурну цінність.

"Ми продемонструємо рельєфну карту Південного берега Криму, що знаходилася раніше в класній кімнаті Лівадійського палацу, де займався Олексій. У радянський час вона була дуже сильно пошкоджена, але зараз відновлюється нашими фахівцями ", - повідомив генеральний директор музею Андрій Мальгін.

Крім того, в ході візиту Велика княгиня огляне золоту комору музею, а також нагородить учасників дитячого конкурсу художніх робіт, що проводився в Криму до 400-річчя Будинку Романових.

З 19 по 23 вересня планується візит до Криму глави Російського імператорського дому Романових Великої княгині Марії Володимирівни.

Передбачається, що в колишній літній резиденції російських імператорів - Лівадійському палаці в Ялті - відбудеться урочистий прийом на честь 400-річчя Будинку Романових, який відвідають 39 представників аристократичних родин і королівських будинків Європи.

Теми

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.