Спецпроект

Музей Тавриди підготував сюрприз главі дому Романових

Центральний музей Тавриди в Сімферополі представить главі імператорського дому Романових Великій княгині Марії Володимирівні, яка найближчими днями буде знаходитися з візитом в Україні, хід реконструкції рельєфної карти Південного берега Криму, яка належала цесаревичеві Олексію.

Про це пише ukrinform.ua.

Карта являє собою півтораметрову конструкцію на дерев'яній основі, виготовлену з пап'є-маше. Раритет має безперечну історичну та культурну цінність.

"Ми продемонструємо рельєфну карту Південного берега Криму, що знаходилася раніше в класній кімнаті Лівадійського палацу, де займався Олексій. У радянський час вона була дуже сильно пошкоджена, але зараз відновлюється нашими фахівцями ", - повідомив генеральний директор музею Андрій Мальгін.

Крім того, в ході візиту Велика княгиня огляне золоту комору музею, а також нагородить учасників дитячого конкурсу художніх робіт, що проводився в Криму до 400-річчя Будинку Романових.

З 19 по 23 вересня планується візит до Криму глави Російського імператорського дому Романових Великої княгині Марії Володимирівни.

Передбачається, що в колишній літній резиденції російських імператорів - Лівадійському палаці в Ялті - відбудеться урочистий прийом на честь 400-річчя Будинку Романових, який відвідають 39 представників аристократичних родин і королівських будинків Європи.

Теми

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.