Спецпроект

У Києві відкривається музей нагород Кличко і "Динамо"

12 вересня, до Дня фізичної культури і спорту, в Києві відкривається експозиція нагород спортсменів-киян за найзнаменніші спортивні досягнення.

Про це пише focus.ua.

Серед експонатів є стенд кубків "Динамо", нагород Федерації спорту України та пам'ятних подарунків спортсменам. На одному із стелажів - дві медалі Віталія Кличка. Перша ще українська, за перемоги в кікбоксерському турнірі, друга вже німецька, за досягнення в боксі.

З раритетів можна подивитися дипломи Ірини Дерюгіної та Стели Захарової кінця 70-х років. Дворазовий чемпіон світу з фехтування Юрій Чиж навіть подарував музею дві свої переможні шпаги.

Відвідання Музею для киян безкоштовне, записуватися потрібно завчасно. Уточнити деталі та розклад охочі можуть у Музеї історії Києва по вулиці Хмельницького, 7.

Музей подарунків мерії працює з 2007 року. Раніше більшість експонатів становили подарунки Леоніду Черновецькому від офіційних делегацій. Зокрема там була виставлена ​​кілограмова срібна монета і навіть статуетка екс-мера. Подейкують, що покинувши посаду, Леонід Черновецький забрав з собою найдорожчі подарунки.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.