Спецпроект

Львівський історичний музей святкує своє 120-річчя

Один з найстаріших і найбагатших музеїв України - Львівський історичний музей - на поточному тижні відзначає 120-ту річницю з дня свого заснування.

Про це пише uadaily.net.

За словами заступника голови Львівської облдержадміністрації Ірина Романів, Львівський державний історичний музей є одним з найбагатших музеїв Європи.

"Музей багатий і своїми приміщеннями, оскільки перебуває в унікальних пам'ятках архітектури, з іншого боку, він є найбагатшим з точки зору експозиції. 400 тисяч відвідувачів щороку - це найбільш відвідуваний музей на Львівщині. Враховуючи велику історичну цінність, колекції Львівського історичного музею неодноразово презентувалися на міжнародних виставках, зокрема, у Нью - Йорку, Лондоні, Відні, Парижі, Празі, Варшаві та інших містах Європи", - зазначила Романів.

Збірки Львівського історичного музею налічують понад 350 тисяч музейних предметів. Це археологічні матеріали, твори живопису, скульптури, графіки, архівні документи, рукописні і стародруки, вироби з металу, шкіри, дерева, скла та порцеляни, меблі, годинники, музичні інструменти, фотографії та фотонегативи, зброя, а також пам'ятки нумізматики, фалеристики, сфрагістики тощо.

Фондова колекція Львівського історичного музею у багато разів перевищує кількість експонатів всіх музеїв Львова системи Міністерства культури разом узятих.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.