Сьогодні у Києві обговорюватимуть економічну програму ОУН

Hа круглому столі в Могилянці економісти та історики дискутуватимуть про економічні концепції ОУН.

Назва круглого столу - "Державотворчі аспекти економічної платформи ОУН 1940-50 років", повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

"Завдання ОУН були не лише планування і координація бойових акцій підпілля, але й опрацювання проекту майбутньої держави, особливостей її політичної та соціальної структури", — йдеться у повідомленні.

Час і місце заходу: 11 вересня (середа), 16:00. Київ, НаУКМА (вул. Сковороди, 2, корп. 1, зал засідань вченої ради (кім. 301).

Участь беруть учасник українського визвольного руху Анатоль Камінський, який прибув на дискусію зі США, та дослідник економічної програми визвольного руху Володимир Панченко.

Організатори: Інститут суспільних досліджень та Центр історії державотворення України ХХ століття Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.