Спецпроект

Скарби Тутанхамона перевозять в інший музей

Влада Єгипту почала перевозити скарби гробниці Тутанхамона з Каїрського музею на площі Тахрір в споруджуваний Великий єгипетський музей, який розташовується біля підніжжя пірамід Гізи.

Про це пише podrobnosti.ua.

Зокрема, вже перевезені інкрустовані золотом тростини і палиця Тутанхамона, яку фараон використовував у повсякденному житті, під час релігійних урочистостей і різних церемоній.

Як пояснив міністр у справах старожитностей Мухаммед Ібрагім, зараз до перевезення в новий музейний комплекс готується вся колекція предметів, виявлених в гробниці Тутанхамона. "У новому музеї відвідувачі отримають можливість побачити всю колекцію відразу", - сказав міністр.

За словами співробітників Великого єгипетського музею, туди перевезуть всі скарби з гробниці Тутанхамона - близько 5 тис. предметів. При цьому зал, де виставлять скарби, буде в сім разів більше за площею, ніж нинішній зал у старому музеї в центрі Каїра.

Відкриття Великого єгипетського музею біля підніжжя пірамід Гізи для відвідувачів заплановано на серпень 2015 року. Вже готові запасники і центр реставрації музею, йдуть роботи по третьому завершального етапу проекту, який передбачає зведення основної будівлі музею.

За даними авторів проекту, загальна площа музейного комплексу складе 480 тисяч квадратних метрів.

У Великому єгипетському музеї будуть представлені експонати з найдавніших часів і до греко-римської епохи в історії країни.

У старому Каїрському музеї не вистачає виставкових площ. Крім того, 28 січня 2011 року під час народних хвилювань музей на площі Тахрір зазнав нападу злочинців, які викрали кілька експонатів.

Теми

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.