Спецпроект

На Харківщині відкривається музей у штабі "генерала Штурма"

27 серпня в селі Кислівка Куп'янського району Харківської області урочисто відкриється музей, розташований в будівлі, де навесні 1943 року знаходився штаб командувача 8-ї гвардійської армії Василя Чуйкова.

Про це пише vecherniy.kharkov.ua.

8-а гвардійська армія знаменита героїчною обороною Сталінграда, під час якої командарм Чуйков розвинув і довів до досконалості відому ще з першої світової війни тактику штурмових груп, тактику вуличного бою. "Генерал Штурм" - так називали в роки Великої Вітчизняної війни двічі Героя Радянського Союзу маршала Василя Чуйкова. Після перемоги у Сталінградській битві на початку березня 1943 року його армію було перекинуто в район Куп'янська. Штаб генерал-лейтенанта Чуйкова розташувався в селі Кислівка.

У 1982 році з ініціативи Героя Радянського Союзу, санінструктора 8-ї гвардійської армії Марії Шкарлетової в будівлі колишньої земської школи села Кислівка було відкрито музей бойової та трудової слави. Тоді ж вулицю, на якій розташований музей і місцевий меморіальний парк, назвали ім'ям Василя Чуйкова.

З моменту будівництва (1900-ті роки) будівлі, де розташувався музей, у ньому не було капітального ремонту.

У квітні почалася реконструкція музею. Напередодні святкування остаточного визволення Харківської області від німецько-фашистських загарбників всі роботи були завершені. У ході реконструкції, крім ремонту самої будівлі, була оновлена ​​експозиція музею. А екскурсоводам - ​​учням Кисловській середньої школи - пошили форму, стилізовану під форму бійців Червоної Армії.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.