Спецпроект

До Дня Незалежності в Севастополі відкриють музей какао і шоколаду

В Севастополі до дня Незалежності України в музеї індіанської культури, розташованому в еко-парку "Лукомор'я", відкриється зал з експозицією, присвяченою какао і шоколаду.

Про це пише crimea.vgorode.ua.

За словами директора еко-парку "Лукомор'я" Миколи Помогалова, зал уже готовий до відкриття, доробляються "останні штрихи".

Помогалов також зазначив, що в музеї можна буде дізнатися, як вирощуються какао-боби, і як готуються какао і шоколад. Цим продуктам присвячені скульптури та барельєфи.

У Всесвітній день музеїв у травні 2011 року в екопарку "Лукомор'я" відкрився унікальний музей антропології, присвячений культурі корінних народів Америки. У музеї зібрані справжні зразки мистецтва майя, сапотеков, ацтеків, миштеков, кечуа, копії найвідоміших пам'ятників древньої Мексики і Перу, предмети побуту, музичні інструменти. Експозицію доповнюють фотографії, фільми і етнічна музика.

Унікальність музею також у тому, що в ньому відтворена жива екосистема, в якій зародилися і розвивалися стародавні цивілізації. Це куточок мексиканських джунглів із живими ліанами і квітами, тропічними птахами, водоспадом і навіть кайманом.

Шоколадний музей вже був відкритий у Львові. А також в Маріуполі.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.