Спецпроект

У Запорізькій області з'явиться музей Конюхова

У селі Чкалове Приазовського району Запорізької області, де виріс мандрівник Федір Конюхов, з'явиться присвячений йому будинок-музей. Проект зі створення музею в домі Конюхова став одним з кращих на Всеукраїнському конкурсі проектів з розвитку місцевого самоврядування.

Про це пише 061.ua.

У наступному році на реалізацію проекту буде виділено більше 150 тис. грн. У райадміністрації сподіваються, що це стане візитною карткою Приазовського району.

"У рідному селі Федір Конюхов побував у стінах Чкаловській школи, яка сьогодні носить його ім'я, пройшовся знайомими коридорами, зазирнув у навчальні класи. У рідному домі мандрівник захоплено водив свого сина по кімнатах, в яких бігав ще зовсім дитиною", - говорять в прес-службі обласної адміністрації.

Будучи в рідному селі, Федір просто не міг не побачити такий близький і знайомий йому берег моря Азовського моря. Саме тут, будучи 14-річним хлопчаком, він вирушив у свою першу в житті подорож, яка і стала головним поштовхом до нових, захоплюючих пригод, про які знає весь світ.

Федір Конюхов на батьківщині

"До першого виходу на воду я готувався грунтовно. Сконструював собі човен, який батько перерубав сокирою, дізнавшись про мою затії. Але це мене не зупинило. Я вкрав сусідську шлюпку і відправився у своє перше плавання. Коли повернувся додому, батько, звичайно, дуже лаяв мене. Але з того часу я не можу зупинитися - тягне пізнавати незвідані простори, підкорювати нові вершини ", - каже мандрівник.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.