Спецпроект

У Запорізькій області з'явиться музей Конюхова

У селі Чкалове Приазовського району Запорізької області, де виріс мандрівник Федір Конюхов, з'явиться присвячений йому будинок-музей. Проект зі створення музею в домі Конюхова став одним з кращих на Всеукраїнському конкурсі проектів з розвитку місцевого самоврядування.

Про це пише 061.ua.

У наступному році на реалізацію проекту буде виділено більше 150 тис. грн. У райадміністрації сподіваються, що це стане візитною карткою Приазовського району.

"У рідному селі Федір Конюхов побував у стінах Чкаловській школи, яка сьогодні носить його ім'я, пройшовся знайомими коридорами, зазирнув у навчальні класи. У рідному домі мандрівник захоплено водив свого сина по кімнатах, в яких бігав ще зовсім дитиною", - говорять в прес-службі обласної адміністрації.

Будучи в рідному селі, Федір просто не міг не побачити такий близький і знайомий йому берег моря Азовського моря. Саме тут, будучи 14-річним хлопчаком, він вирушив у свою першу в житті подорож, яка і стала головним поштовхом до нових, захоплюючих пригод, про які знає весь світ.

Федір Конюхов на батьківщині

"До першого виходу на воду я готувався грунтовно. Сконструював собі човен, який батько перерубав сокирою, дізнавшись про мою затії. Але це мене не зупинило. Я вкрав сусідську шлюпку і відправився у своє перше плавання. Коли повернувся додому, батько, звичайно, дуже лаяв мене. Але з того часу я не можу зупинитися - тягне пізнавати незвідані простори, підкорювати нові вершини ", - каже мандрівник.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.