Спецпроект

АНОНС: музей Труша запрошує дітей на віртуальні уроки-екскурсії

З 5 по 9 серпня 2013 року в рамках культурно-освітньої програми „Канікули в музеї” Художньо-меморіальний музей Івана Труша (відділ Національного музею у Львові ім. А. Шептицького) проводить для дітей молодшого та середнього шкільного віку тематичний цикл віртуальних екскурсій „Слідами мандрів Івана Труша”.

Про це повідомляє прес-служба музею.

Художньо-меморіальний музей Івана Труша запрошує всіх бажаючих стати учасником проекту, побудованого за мотивами трушівських серій - "мандрувати" мальовничими місцями України, Італії, країн Близького Сходу, які відвідав відомий живописець на початку ХХ століття, і які відіграли значну роль у розширенні жанрово-тематичної палітри його творчості.

 

Знайомлячись із полотнами художника, що експонуються в музеї, відвідувачі матимуть змогу відкрити для себе природу та культуру того чи іншого краю. Водночас, спільно з екскурсоводом, розкрити мотиви, які спонукали митця розширити тематичний спектр творів та сприяли збагаченню його живописної мови.     

Під час занять використовуються мультимедійні покази, аудіо записи, творчі завдання, інтерактивні ігри, вікторини, кросворди, пазли та розмальовки за мотивами  живописних робіт. Наприкінці кожного заняття можна долучитися до майстер-класів.

Заняття проводяться в музеї Івана Труша з 5 по 9 серпня 2013 року

Початок заняття о 12 годині.

Вартість одного заняття – 10 гривень з дитини

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС НА КОЖНЕ ЗАНЯТТЯ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ.

ПРОГРАМА ПРОЕКТУ:

ПОНЕДІЛОК, 5 серпня 2013 року.

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Єгипет у творах Івана Труша"

Майстер-клас: Модульне орігамі. Виготовлення композиції „Пальми".

ВІВТОРОК, 6 серпня 2013 року

12.00 - Віртуальний урок-екскурсія „Палестинські мотиви в творчості Івана Труша"

МАЙСТЕР-КЛАС: Орігамі. Виготовлення композиції „Піраміди".

СЕРЕДА, 7 серпня 2013 року’

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Італійські вакації Івана Труша"

МАЙСТЕР-КЛАС: Витинанка. Виготовлення композиції „Венеційська маска".

ЧЕТВЕР, 8 серпня 2013 року

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Кримські мандри Івана Труша"

МАЙСТЕР-КЛАС: Аплікація. Виготовлення композиції „Морське дно".

П’ЯТНИЦЯ, 9 серпня 2013 року

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Київ у творчій палітрі Івана Труша".

МАЙСТЕР-КЛАС: Орігамі.  Виготовлення композиції „Цвітуть каштани".

Іван Труш - один з визначніших українських мистців-імпресіоністів, вельми своєрідний кольорист. Своєю творчістю він розпочав відродження галицького малярства. Труш насамперед інтимний маляр-лірик. Багато подорожував, відвідав Крим, Єгипет, Святу Землю, країни Європи. Це не могло не відбитися на його картинах. У Єгипті біля сфінкса була зроблена фотографія, за якою пізніше виготовили пам'ятник І. Трушеві у Львові.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.