Вийшла "Історія кримських татар" у 4-ох томах

У Сімферополі в середу презентували чотиритомник "Історія кримських татар" російського вченого, члена Королівської Данської академії наук Валерія Возгріна.

Захід за участі кримських політиків, вчених і ветеранів кримськотатарського національного руху відбувся в приміщенні Кримського українського академічного театру, повідомляє Радіо Свобода.

Автор, кримчанин за походженням, назвав свою працю "Нариси етнічної історії корінного народу Криму". Дослідження охоплює період від древніх часів до 1940-х років.

У ньому містяться документи XV-XX сторіч із близько півтора десятка українських, російських та інших іноземних архівів, нариси зарубіжних істориків, які відвідували Крим, щоденники, листи, дорожні замітки мандрівників, дипломатів, лікарів, військових, живі історії кримських татар – сучасників і свідків описуваних історичних подій, публікації фахівців.

За словами Возгріна, він працював над книгою понад два десятиліття. На презентації автор сказав, що вважає своє дослідження "реставрацією історії кримських татар, яка існувала, але навмисно знищувалася".

У фінансуванні проекту взяли участь кілька тисяч пересічних кримчан, міжнародні фонди і кримські підприємці з-поміж кримських татар, а також московський бізнесмен, власник телеканалу АТР і низки кримських мас-медіа Ленур Іслямов [він також профінасував зйомки художного фільму "Хайтарма", про депортацію 1944 року - ІП].

Дивіться також інші матеріали за темою "Кримські татари"

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.