Спецпроект

Музей НСК "Олімпійський" поповнився раритетами

Музей історії НСК "Олімпійський", відкриття якого заплановано у серпні цього року до 90-річчя стадіону, продовжує поповнюватися раритетами з особистих колекцій киян. На цьому тижні майбутня експозиція поповнилась родинними реліквіями Олександра Бойка.

Про це пише сайт НСК.

Олександр передав НСК квитки і програмки на матчі "Динамо", які відбувалися на "Олімпійському" у 80-х роках, і навіть квитки на футбольний турнір в рамках Олімпіади-80. Серед найбільш цінних раритетів програмка на матч Суперкубка УЄФА "Динамо" - "Баварія" 1975 року.

"Усі ці раритети зберігав після кожного матчу, - згадує Олександр. - Минуло вже багато років і тепер, я вважаю, вони повинні зберігатися в музеї на очах у людей, щоб молоде покоління могло побачити і дізнатися як виглядали такі речі в часи молодості їхніх батьків".

"Експонати з приватних колекцій складуть особливо зворушливу частина експозиції, ми дуже раді, що кияни допомагають нам у створенні музею", - говорить Володимир Спільніченко, і. о. директора НСК "Олімпійський".

НСК "Олімпійський" чекає на справжніх шанувальників національного спорту з раритетами щодня з 10:00 до 17:00.

Теми

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.