Спецпроект

Музей НСК "Олімпійський" поповнився раритетами

Музей історії НСК "Олімпійський", відкриття якого заплановано у серпні цього року до 90-річчя стадіону, продовжує поповнюватися раритетами з особистих колекцій киян. На цьому тижні майбутня експозиція поповнилась родинними реліквіями Олександра Бойка.

Про це пише сайт НСК.

Олександр передав НСК квитки і програмки на матчі "Динамо", які відбувалися на "Олімпійському" у 80-х роках, і навіть квитки на футбольний турнір в рамках Олімпіади-80. Серед найбільш цінних раритетів програмка на матч Суперкубка УЄФА "Динамо" - "Баварія" 1975 року.

"Усі ці раритети зберігав після кожного матчу, - згадує Олександр. - Минуло вже багато років і тепер, я вважаю, вони повинні зберігатися в музеї на очах у людей, щоб молоде покоління могло побачити і дізнатися як виглядали такі речі в часи молодості їхніх батьків".

"Експонати з приватних колекцій складуть особливо зворушливу частина експозиції, ми дуже раді, що кияни допомагають нам у створенні музею", - говорить Володимир Спільніченко, і. о. директора НСК "Олімпійський".

НСК "Олімпійський" чекає на справжніх шанувальників національного спорту з раритетами щодня з 10:00 до 17:00.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.