Спецпроект

В Криму стартував виставковий проект "Караван старожитностей"

У Феодосійському музеї старожитностей (найстарішому міському музеї України, заснованому в 1811 році) стартував виставковий проект "Караван старожитностей". З 5 липня по 6 вересня 2013 року в музеї послідовно пройдуть 9 "виставок одного експоната" з фондової колекції музею. У ході проекту відвідувачі музею зможуть познайомитися з експонатами, які не представлені в основній експозиції музею старожитностей.

Про це пише prostir.museum.

Під час презентації був озвучений перелік перших виставок проекту "Караван старожитностей" у Феодосійському музеї старожитностей: У перший місяць проекту, в липні 2013 року, відвідувачам музею будуть представлені унікальні книги відгуків відвідувачів музею та раритетні книжкові видання XIX століття з фондів музею.

5 липня-12 липня. "Книги відгуків Феодосійського музею старожитностей" кінця XIX - початку ХХ століття ".

13 липня-19 липня. "Старожитності Босфору Кіммерійського" (1854-го року видання) ".

20 липня-26 липня. "Історія генуезьких поселень в Криму" Н.Н.Мурзакевіча (1837-го року видання) ".

27 липня-2 серпня. "Патерик Печерський" (1803-го року видання) ". Виставка приурочена до 1025-річчя хрещення Київської Русі.

"Караван старожитностей" у Феодосійському музеї старожитностей відкрився виставкою "Книги відгуків панів відвідувачів Феодосійського музею старовини кінця XIX - початку ХХ століття" .. Дана виставка буде експонуватися в музеї з 5-го по 12-е липня 2013 року. На ній будуть представлені унікальні експонати фондової колекції Феодосійського музею старовини - книги відгуків 1874-1884 рр.., 1902-1909 рр.. і 1909-1924 рр.. Відвідувачі виставки зможуть, також, побачити автографи композитора Модеста Мусоргського, поета і художника Максиміліана Волошина, Марини та Анастасії Цвєтаєвих.

Теми

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.