Спецпроект

В Криму стартував виставковий проект "Караван старожитностей"

У Феодосійському музеї старожитностей (найстарішому міському музеї України, заснованому в 1811 році) стартував виставковий проект "Караван старожитностей". З 5 липня по 6 вересня 2013 року в музеї послідовно пройдуть 9 "виставок одного експоната" з фондової колекції музею. У ході проекту відвідувачі музею зможуть познайомитися з експонатами, які не представлені в основній експозиції музею старожитностей.

Про це пише prostir.museum.

Під час презентації був озвучений перелік перших виставок проекту "Караван старожитностей" у Феодосійському музеї старожитностей: У перший місяць проекту, в липні 2013 року, відвідувачам музею будуть представлені унікальні книги відгуків відвідувачів музею та раритетні книжкові видання XIX століття з фондів музею.

5 липня-12 липня. "Книги відгуків Феодосійського музею старожитностей" кінця XIX - початку ХХ століття ".

13 липня-19 липня. "Старожитності Босфору Кіммерійського" (1854-го року видання) ".

20 липня-26 липня. "Історія генуезьких поселень в Криму" Н.Н.Мурзакевіча (1837-го року видання) ".

27 липня-2 серпня. "Патерик Печерський" (1803-го року видання) ". Виставка приурочена до 1025-річчя хрещення Київської Русі.

"Караван старожитностей" у Феодосійському музеї старожитностей відкрився виставкою "Книги відгуків панів відвідувачів Феодосійського музею старовини кінця XIX - початку ХХ століття" .. Дана виставка буде експонуватися в музеї з 5-го по 12-е липня 2013 року. На ній будуть представлені унікальні експонати фондової колекції Феодосійського музею старовини - книги відгуків 1874-1884 рр.., 1902-1909 рр.. і 1909-1924 рр.. Відвідувачі виставки зможуть, також, побачити автографи композитора Модеста Мусоргського, поета і художника Максиміліана Волошина, Марини та Анастасії Цвєтаєвих.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.