Спецпроект

Феодосійський музей сестер Цвєтаєвих відзначить четверту річницю

Свято відбудеться у музеї Марини і Анастасії Цвєтаєвих. У програмі заходу - музично-поетичний вечір "Принесення музею". Вхід вільний.

Про це пише kafanews.com.

Свято відбудеться в неділю, 7 липня, о 15.00 в музеї Марини і Анастасії Цвєтаєвих (вул. В. Коробкова, 13).

Ідея створення музею Марини та Анастасії Цвєтаєвих у Феодосії народилася наприкінці 1980-х років, коли було створено громадську раду з організації музею і почала формуватися фондова колекція, до якої увійшли два перших експоната, подаровані сім'єю Болотських.

Зберігачем колекції, його першою завідувачкою стала Ірина Михайлівна Двойніна. Музейний фонд інтенсивно накопичувався за рахунок дарів громадян України, Росії, Німеччини, Чехії, США та Ізраїлю. У 2001 р. музей був офіційно зареєстрований як відділ заповідника "Кіммерія М.О. Волошина ".

Наприкінці 2003 року виконком міськради Феодосії надав музею в оренду приміщення в будинку № 13 на вулиці Віті Коробкова.

Теми

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.