Спецпроект

Музей ім. О.О. Шовкуненка відзначає своє 35-річчя

Херсонському обласному художньому музею імені О.О. Шовкуненка в цьому році виповнюється 35 років. На честь свята колекція музею поповнилася більш ніж на 3000 робіт художників Херсонщини, Криму, Києва, Донецька, Одеси. Свій внесок зробили живописці та графіки, майстри прикладного мистецтва і скульптори.

Про це пише ks-line.info.

На даний момент у музеї налічується понад 11000 творів мистецтва. Особливий внесок у поповнення музейних фондів також зробили дирекція художніх виставок України, Київська приватна галерея мистецтв "Круг" та музейні працівники.

Провідними музикантами і співаками Херсонщини до дня народження підготовлено музичний подарунок. Це виступ заслуженого артиста України, лауреата республіканських конкурсів Олександра Гоноболіна, народної артистки України, лауреатки міжнародних конкурсів Наталії Лелеки, лауреатки міжнародних конкурсів Інни Кісельнікової, народного артиста України, лауреата конкурсу ім. М.И.Глинки Харіса Ширинського, а також виступ струнного квартету "Пори року".

Крім цього, художники музею спільно з музейними працівниками та спонсорами створили виставку "Дари до ювілею", яка включає мистецтво різного жанру. Всі художники музею є професійними та індивідуальними виконавцями.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.